Petycja GMO

Petycja GMO

W sierpniu 2011 r., posłowie PO i PSL przegłosowali ustawę o nasiennictwie, która pozwala EKSPERYMENTALNIE (!) produkować żywność Genetycznie Modyfikowaną (GMO) w Polsce.

Czym jest GMO? Organizm Genetycznie Modyfikowany to organizm inny niż organizm człowieka, w którym materiał genetyczny został zmieniony w sposób nie zachodzący w warunkach naturalnych.

Są to warzywa, owoce i rośliny jadalne: ziemniaki, kukurydza, soja, żyto, pszenica […]. W konsekwencji krzyżowania gatunków, geny pozostałych naturalnie rosnących odmian ulegają całkowitemu zniszczeniu. Możemy już nie mieć okazji jeść naturalnych zdrowych roślin, a sztucznie wyprodukowane GMO.

Badania naukowe na całym świecie pokazały jednogłośnie, że GMO jest szkodliwe dla środowiska, zwierząt i ludzi.

Kliknij tutaj i Podpisz PETYCJĘ GMO »

artykuł Dr hab. Katarzyny Lisowskiej: Za i przeciw GMO
Filmy: KLIKNIJ TUTAJ » (po polsku na YouTube)

Kliknij tutaj i Podpisz PETYCJĘ »

Co to oznacza dla Pani/Pana, nas wszystkich oraz Polski ?

1. Uprawy tradycyjne i GMO NIE mogą istnieć obok siebie
Strefy buforowe nie chronią przed zapyleniem krzyżowym i przenoszeniem się modyfikacji genetycznych na rośliny tradycyjne. Nasiona GMO przenoszą się z wiatrem lub gubią w transporcie, zanieczyszczając uprawy tradycyjne i środowisko.

2. Uprawy GMO powodują większą chemizację rolnictwa
Wprowadzenie roślin GM opornych na herbicydy spowodowalo zwiększone zużycie herbicydów. Zwiększone zużycie środków chemicznych wynika także z rosnącej potrzeby zwalczania super chwastów, które „towarzyszą” uprawom GMO.

3. Polacy nie chcą upraw GMO
Już 8 krajów Unii Europejskiej wprowadziło zakaz upraw GMO na swoich polach (Niemcy, Francja, Włochy, Węgry, Grecja, Luksemburg, Austria, Bułgaria). W UE uprawy GMO stanowią tylko 0,2% wszystkich upraw. Konsumenci w UE nie chcą kupować żywności modyfikowanej genetycznie.

4. NIE grożą Polsce żadne kary finansowe ze strony UE
8 krajów europejskich wprowadziło zakaz upraw GMO i UE nie nałożyła na nie kar finansowych. Firma Monsanto wytoczyła proces rządowi niemieckiemu w związku z zakazem upraw kukurydzy MON810 i przegrała.

Ale to jeszcze nie wszystko…
Na całym świecie powstają ogromne BANKI NASION naturalnych. Przypadek?
Znany portal WikiLeaks opublikował ostatnio depesze ambasady USA w Warszawie na temat lobbingu Amerykanów w sprawie przyjęcia w Polsce GMO.

W całej Polsce odbywały się i nadal mają miejsce PROTESTY.

Co jest dla Pani/Pana ważniejsze? Zdrowie, prawo do zdrowej żywności i przyszłość Polski? Czy interes wielkich korporacji agrobiznesu, których nie obchodzi zdrowie i dobro ludzi, tylko jak największy i najszybszy zysk?

Kliknij tutaj i Podpisz PETYCJĘ »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.