Świadomość a biofotony

Świadomość a biofotony. Czy DNA magazynuje i emituje światło?

Czy świadomość tworzy i rozprzestrzenia się w postaci fotonów, w sieci mikrokanalików, tworzonych przez białka (tubuliny) w obrębie każdego z mózgowych neuronów? Takie wnioski m.in. wynikają z prac badawczych Stuarta Hameroffa i Rogera Penrose’a i zaproponowanego przez nich modelu „Orch OR” świadomości.

To, że fotony czyli „porcje światła” pełnią niezwykle ważną rolę dla życia wiadomo było od dawna nie tylko ezoterykom ale i naukowcom. Dopiero jednak prace prof. Fritza A.Poppa, które oparte zostały na pomiarach emisji fotonów, nazwanych biofotonami, dały przesłanki do nowych modeli takich jak wspomniany model świadomości.

W najnowszym dwumiesięczniku Nexus 5(85), w artykule: „Czy DNA emituje światło” przystępnie przedstawione zostały kolejne etapy badań profesora Poppa.

„Człowiek zasadniczo jest istotą ze światła” – artykuł cytuje zwięźle wyrażony pogląd profesora. To poprzez fotony, komórki komunikują się ze sobą i następuje koordynacja setki tysięcy reakcji chemicznych, zachodzących co sekundę w każdej komórce. Skąd pochodzą te fotony? Jednym z najważniejszych źródeł emisji biofotonów jest DNA. Te emisje, mające słabe natężenie w porównaniu ze znanymi nam promieniowaniami, są jednak wystarczające, aby „dyrygować” zachowaniem komórek a ich spójność decyduje ostatecznie o stanie całego organizmu. Inaczej mówiąc: choroba jest „wyjściem poza zakres” potrzebnej komórkom spójności światła; np. badane osoby ze stwardnieniem rozsianym pobierały zbyt dużo światła a osoby mające raka oddawały go zbyt dużo.

Prof. Popp jest autorem ponad 150 publikacji (za: http://en.wikipedia.org/wiki/Fritz-Albert_Popp).

Profesor Popp zastosował też swoje narzędzia badawcze do pomiaru jakości żywności. Jaki jest związek między emisją biofotonów, ich natężeniem i spójnością a jakością tego co jemy?

Na to pytanie profesor odpowiada w swojej książce „Przekaz jedzenia czyli Co nas odżywia” (Virgo).

W książce znajdziemy:

  • opisy wyników badań wykonanych na konkretnych produktach (jaja z chowu wolnowybiegowego i ściółkowego, herbaty, pomidory itp.),
  • oceny żywności uzyskiwanej z różnych upraw (ekologiczne nie zawsze jest najzdrowsze!),
  • definicje sposobu oceny (zależność między emisją biofotonów, ich natężeniem i spójnością a jakością pokarmu),
  • podstawy biofotoniki,
  • opis urządzeń pomiarowych oraz w przedmowie-wywiadzie informacje o tym jak nowa dziedzina jaką jest biofotonika „przebija się” do kanonu współczesnej nauki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.