Dziesięć powodów dlaczego joga działa

Dziesięć powodów dlaczego joga działa

10 powodów, że Joga działa.

Jest praktycznym narzędziem dla każdego.


 1. Joga jest dla osób w każdym wieku.
  Można dopasować pozycje, sposób ich wykonywania  poprzez zwrócenie uwagi na inne rzeczy, użycie przyrządów do wymagań  i uwarunkowań konkretnej osoby. Nigdy nie jest za poźno, aby zacząć. Starsze osoby skorzystają nawet więcej niż młode, ponieważ zawyczaj są bardziej zaniedbane.
 2. Jogę można ćwiczyć w wielu miejscach.
  Najlepiej jest ćwiczyć jogę pod kierunkiem nauczyciela w profesjonalnej szkole z wszystkimi pomocami do jogi. Jednak można ją również praktykować w domu, na łonie natury, w podróży.
 3. Jest dobra dla ciała, duszy i dobrego samopoczucia.
  Można ćwiczyć jogę z różnych powodów. Jedni chcą polepszyć swoje zdrowie ciała i swój wygląd, inni doskonalić ducha, jeszcze inni poszukują odstresowania i odpoczynku.
 4. Joga poprawia oddech.
  Gdy rozciągamy i otwieramy oraz wzmacniamy nasze ciało, w szczególności klatkę piersiową, to następuje poprawa oddychania. Staje się on głębszy, spokojniejszy o wolniejszy.
 5. Spokój zamiast stresu.
  Joga uczy nas zauważać stres jakiemu jesteśmy poddawani oraz sposobów radzenia sobie z nim. Ćwicząc odreagowujemy i uzyskujemy spokój.
 6. Odzyskujemy dobrą sylwetkę.
  Joga dąży do równowagi. Jeśli ktoś ma nadwagę, to pomoże mu zredukować wagę i odwrotnie osoby za szczupłe w dłuższym okresie przybędą na wadze. Generalnie wyciągamy się i prostujemy. Chodzimy prościej, nie garbimy się, mądrzej używamy ciała.
 7. Poprawia zdrowie.
  Joga działa całościowo na nasz organizm. Wykonywanie wielu różnych pozycji powoduje poprawę pracy wszystkich naszych układów i narządów. Gdy ćwiczymy regularnie przez dłuższy czas, to nie łapiemy nawet przeziębień, kataru. Rzadko chodzimy do lekarza i apteki.
 8. Poprawia koordynację o równowagę.
  Osoby ćwiczące obserwują, że mają lepsze panowanie nad swoim ciałem, miększe ruchy oraz stabilność.
 9. Praktyka jest bezpieczna.
  Prawidłowo wykonywane pozycje asany jogi nie powodują kontuzji. Wązne jest prawidłowe wykonywanie pozycji oraz ich dobra sekwencja. Większość pozycji jogi jest statyczna, dojście i wyjcie z postawy również nie jest gwałtowne, więc o wiele trudniej jest uszkodzić się jak ma to miejsce przy uprawianiu dynamicznych sportów.
 10. Poprawa kondycji i wytrzymałości.
  Gdy trwamy nieruchomo przez kilka minut w pozycji, to zdobywamy nie tylko elastyczność, ale poprawia się także wydolność naszego organizmu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.